new pikto lasery sklep off 2

Systemy laserowe

new pikto lasery sklep off 2

new ico service ZGŁOSZENIE SERWISOWE

plcsenetfrlvltskuk

Laser CO2

szybki, nowoczesny oraz łatwy w obsłudze.

NOWOŚĆ

Ploter laserowy

maszyna premium w rozsądnej cenie.

NAJLEPSZY MODEL NA RYNKU

DATALOGIC UNIQ

znakowarka przemysłowa, wbudowany komputer, kompaktowa obudowa

WIĘCEJ

Polski laser fibrowy

fibrowa znakowarka laserowa produkcji polskiej, źródła SPI, IPG, TRUMPF, MAXPHOTONICS, RAYCUSLASER, możliwość dowolnej konfiguracji

SPRAWDŹ

Systemy filtrujące BOFA

najlepsze systemy filtrujące na rynku do ploterów laserowych, drukujących oraz drukarek 3D, zadbaj o siebie i środowisko

SPRAWDŹ

Tuby laserowe

sprzedaż i serwis

SZCZEGÓŁY

Materiały grawerskie

najwyższa jakość i przystępna cena, produkcja w UE

WIĘCEJ

Jaki wybrać laser

Laser CO2 a laser światłowodowy. Który jest odpowiedni dla Ciebie?

Lasery CO2 są jednymi z najwcześniej stworzonych laserów i nadal są jednymi z najmocniejszych i powszechnie stosowanych laserów o fali ciągłej. Lasery światłowodowe zostały opracowane później i wykorzystują falę pulsacyjną. Oznacza to, że dostarczają krótsze impulsy energii o wyższej mocy szczytowej.

Zarówno lasery CO2, jak i lasery światłowodowe są obecnie szeroko stosowane do różnych zastosowań związanych z cięciem i znakowaniem. Wybór najlepszego dla Ciebie lasera zależy w dużej mierze od materiałów, które tniesz lub znakujesz. Przyjrzyjmy się bliżej obu technologiom.

Zastosowania i ograniczenia lasera CO2

Lasery CO2 dzielą się na dwie grupy: lasery znakujące o niższej mocy od 20 do 100 watów oraz lasery do cięcia o większej mocy, które działają z mocą tysięcy watów. Lasery znakujące o niższej mocy mogą wykonywać wysokiej jakości grawery na rozmaitych materiałach do wielu różnych celów.

Są często używane do materiałów budowlanych, takich jak akryl, drewno, szkło i kamień. Są również popularnym wyborem do znakowania tekstyliów, skóry, papieru, plastiku i pianki. Lasery CO2 o dużej mocy są bardziej wyspecjalizowane i używane głównie do cięcia grubych materiałów, w tym metali.

Jednym z istotnych ograniczeń laserów CO2 jest ich niezdolność do trwałego znakowania twardych, odbijających światło metali. Chociaż lasery CO2 o dużej mocy mogą ciąć metal, nie mogą bezpośrednio znakować na powierzchniach odbijających światło ze względu na ich stosunkowo dużą długość fali. Powoduje to odbicie wiązki lasera, co uszkadza soczewkę.

Kiedy lasery CO2 są używane do znakowania metali, usuwają one powłoki, takie jak anodowane aluminium, lub wypalają farbę na powierzchniach metalowych, takich jak stal (np. za pomocą tampodruku). Ale żadne z tych oznaczeń nie jest uważane za trwałe. Jest to wystarczające dla hobbystycznego zastosowania laserów w celu personalizacji przedmiotów, ale są one po prostu niewystarczające w przypadku produktów metalowych, które wymagają trwałych oznaczeń, takich jak kody kreskowe lub numery identyfikacyjne produktów.

Inną poważną wadą laserów CO2 jest to, że są to wrażliwe maszyny, które są drogie w utrzymaniu. Do wytworzenia wiązki lasery te wykorzystują delikatnie rozmieszczone lustra i gazy. Wszelkie rozkalibrowanie optyki lub zużyte części mogą spowodować znaczne przestoje produkcyjne. Oprócz wymagań konserwacyjnych lasery CO2 zużywają dużo energii i materiałów eksploatacyjnych. Są to również duże maszyny z platformą i suwnicą X/Y. To czyni je mniej przydatnymi na linii montażowej.

Lasery CO2 mają również stosunkowo duży rozmiar plamki. Lasery zdolne do wytwarzania węższych wiązek mogą uzyskiwać znaki o wyższej rozdzielczości na mniejszych produktach.

Lasery światłowodowe i inne

Lasery światłowodowe, zielone lasery i lasery wanadowe doskonale nadają się do znakowania produktów przemysłowych, zużywają mniej materiałów eksploatacyjnych, wymagają mniej energii i mniej konserwacji. Są kompaktowe i mają konstrukcję chłodzoną powietrzem, która pasuje do ciasnych przestrzeni produkcyjnych. W zależności od materiałów, które znakujesz i przeznaczenia znaku, lasery światłowodowe mogą być tym czego potrzebujesz.

Standardowe lasery światłowodowe MOPA o mocy 20 i 30 watów są doskonałą opcją do znakowania w wysokiej rozdzielczości zarówno na metalach, jak i tworzywach sztucznych. Natomiast lasery światłowodowe MOPA o mocy 50 watów są lepsze do głębokich grawerów na twardych metalach. Lasery MOPA mogą znakować na szerokiej gamie materiałów różnymi kolorami w bardzo dużych prędkościach

Kolejnym rozwiązaniem na które warto zwrócić uwagą są zielone lasery. Nazwane ze względu na widoczną zieloną wiązkę światła, którą wytwarzają. Zielone lasery działają z mocą 5 watów i są przeznaczone do znakowania bardziej miękkich tworzyw sztucznych, płytek PCB, układów scalonych i ogniw słonecznych.

Najbardziej wszechstronnymi znakowarkami są urządzenia z diodą pompowaną (DPSSL) YV04. Lasery te są wystarczająco silne, aby tworzyć ciemne ślady na metalach, a jednocześnie wystarczająco czułe, aby zmieniać kolor na tworzywach sztucznych bez spieniania.

 

biuro@systemy-laserowe.pl

Fastcom Systemy Laserowe
ul. Bogatki 10A, 02-837 Warszawa
woj. Mazowieckie
NIP: 5213629730
Regon: 146081985

 

Sprzedaż urządzeń:

+48 22 243 35 71

Serwis i materiały grawerskie:

+48 22 487 96 41

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2023 © Fastcom Systemy Laserowe